מערכת הרופאים המנוסים נועדה למציאת הרופאים המומחים המנוסים ביותר בתחומם בישראל

שאלות נפוצות

שאלה: מי בנה את מאגר הרופאים המנוסים?
תשובה: חברת פרש קונספט בראשות ד"ר אודי פרישמן והצוות המקצועי שבראשותו

שאלה: כיצד נבנה מאגר הרופאים המנוסים?
תשובה: בניית המאגר החלה מפנייה לכמה מאות רופאים מומחים דרך המייל בבקשה להמלצה על רופאים המתמחים בהליכים רפואיים ספציפיים ומכאן צבר הנושא תאוצה. לתוצאות שקיבלנו מהרופאים נוסף מידע שנתקבל מחברות ביטוח הגדולות והמובילות בארץ לגבי רופאים שביצעו פעולות כירורגיות בהיקף גדול. בנוסף הוספנו מספר קריטריונים וכך גיבשנו את הרשימה.

שאלה: כיצד נבחרו ההליכים הרפואיים במאגר?
תשובה: מדובר במרבית ההליכים הרפואיים השכיחים, כאשר הכוונה היא להתרחב גם לפעולות רפואיות נדירות יותר. רשימת הפעולות הרפואיות מתעדכנת ברמה יומיומית. בנוסף, יש היזון חוזר בתחום זה מהשטח, כאשר אנו מקבלים בקשה מהשטח לגבי תחום רפואי מסוים אנו פועלים לאתר את הרופאים המנוסים בתחום זה ומשלבים את המידע במאגר. כלומר מדובר במאגר חי ונושם המתעדכן באופן שוטף.

שאלה: לפי איזה פרמטרים פנו לרופאים הממליצים?
תשובה: הקבוצה הראשונה אליה פנו הייתה רופאים שפרטיהם נאספו מאתר האינטרנט zap doctors וכן לרופאים שמכיר יוזם הפרויקט ד"ר אודי פרישמן מחברת פרש קונספט.

שאלה:  ישנן ברשת רשימות למכביר של רופאים מומחים בתחומי הרפואה השונים, מה ההבדל בין המידע המופיע ברשת לעומת המידע במאג הרופאים המנוסים?
תשובה: ההבדל הוא משמעותי. אנחנו מכוונים במאגר לרופא המתמחה בפעולה כירורגית או מסויימת במחלה ספציפית ולא למקצוע רפואי כללי. זאת בשונה ממרבית הרשימות המפורסמות ברשת המכוונות לרופא לפי מקצוע רפואי ולא לפי ניסיון טיפולי ספציפי. בנוסף רשימת הרופאים במאגר גובשה מתוך המערכת הרפואית והביטוחית ולא בשיטה של "מפה לאוזן" ולכן היא עדכנית ונטולת אינטרסים. בל נשכח שרשימות הרופאים המפורסמות ברשת לא בהכרח עדכניות וכן חלקן מטעם חברות ביטוח ומרכז רפואיים פרטיים.

שאלה:  כיצד נבדקה אמינות המידע במאגר? למשל: כיצד אפשר לדעת בבירור שרופא מומחה בתחומו ימליץ בצורה הכי כנה ואמתית, ללא אינטרסים, על קולגה שלו?
תשובה: אין לרופא אינטרס להמליץ על קולגה שלו סתם כך מכיוון שהוא לא ירוויח מזה כלום והקולגה שלו לעולם לא ידע מי המליץ עליו.

שאלה: : האם רשימת הרופאים המלאה גלויה?
תשובה: רשימת הרופאים לא גלויה וכל פונה מקבל רק חלק מהרשימה לפי לפי הליך רפואי ספציפי ואזור מגורים אותו הוא בוחר.

שאלה: מהו המדד של קבלת הנתונים מחברות הביטוח?
תשובה: המדד הוא כמות ניתוחים שביצע כל רופא בכל תחום ניתוח מוגדר. הנחת העבודה שלנו היא שמספר הניתוחים שרופא ביצע במידה רבה גם את איכותם. אנו מקווים שבעתיד נוכל להרחיב את המידע שנספק על כל רופא גם לפרמטרים איכותיים נוספים כגון, מאמרים רפואיים מחד ותביעות רשלנות רפואית מאידך.

שאלה:  האם חברות הביטוח ממליצות על רופא שהכי זול להן להפנות אליו מטופלים? ולכן זה לאו דווקא הרופא הכי טוב אלא הכי זול?
תשובה: בהחלט יכול להיות, אבל במקרה זה לא ביקשנו מחברות הביטוח המלצה, אלא נתונים כמותיים בלבד.

שאלה:  האם המאגר מציג את כל הרופאים הכי טובים בישראל לביצוע כל הליך רפואי שיש?
תשובה: .אין הגדרה מדעית לרופא הכי טוב, יש הגדרה לרופא מנוסה. לכן, המאגר לא מתיימר להציג רופאים הכי טובים, אלא רופאים הכי מנוסים בתחום מאוד ספציפי אותו מבקש הלקוח לקבל. אנו מניחים, כאמור, שיש קשר בין רופא מנוסה לרופא טוב.

שאלה:  האם המאגר יתעדכן לאורך הזמן מבחינת הרופאים שיופיעו בו ומבחינת ההליכים שיתווספו אליו?
תשובה: המאגר מתעדכן באופן שוטף וכמעט על בסיס יומיומי.

שאלה:  האם כל רופא אשר יבקש להצטרף לרשימה יוכל להציע את עצמו?
תשובה: כל רופא יוכל להציע את עצמו למערכת. אם המערכת תמצא כי המועמד עומד בכל הקריטריונים שנבחרו, הוא יוכנס למאגר.

שאלה:  כמה כסף עולה לגולש להשתמש במאגר? האם המחיר הוא לפי שאילתה?
תשובה: המחיר הוא ₪43 לכל שאילתה באופן חד פעמי.

המאגר נבנה, מנוהל ומתוחזק ע"י חברת "פרש קונספט"
המאגר נבנה, מנוהל ומתוחזק ע"י חברת "פרש קונספט"